پنجره دوجداره شما را سالم تر نگاه ميدارد. همين امروز اقدام به تعويض پنجره هاي قديمي خود نماييد.

بررسي آمارهاي جهاني نشان مي دهد كه سالانه حدود 5/4 ميليون نفر بر اثر آلودگي هوا جان خود را از دست مي دهند.آلودگي هوا همواره در شرايط بحراني منجر به مرگ و مير انسانها شده است. محاسبات آماري نشان مي دهد با توجه به جمعيت تهران ، در شرايط بحران آلودگي هوا احتمال مرگ و مير سالانه پنج هزار نفر وجود دارد . بيشترين آمارمرگ و مير در تهران و شهرهاي بزرگ در ماههاي آذر و دي صورت مي گيرد كه كهدر اثر  وارونگي هوا آلودگي هوا به حد هشدار مي رسد .

آلودگي هوا

با توجه به اينكه بيش از 90% وقت مردم ، در محيط هاي بسته سپري مي شود ، بيشترين مرگ و مير هايي كه در پي آلودگي هوا رخ مي دهد در فضاهاي بسته  صورت مي گيرد . اين موضوع باعث مي شود كه در اكثر اوقات براي آسيبهاي مغزي و عقب ماندگي هاي ذهني ، سكته هاي قلبي وسرطان هاي ريه كه در ارتباط مستقيم با آلودگي هوا مي باشند به دنبال دلايلي غير از آلودگي هوا باشيم و از جدي گرفتن اين موضوع چشم پوشي كنيم .

معمولا در فصول سرد سال که پنجره ها را می بندیم غلظت آلودگی هوا به دلیل وارونگی هوا  به بیشترین حد ممکن و در حد هشدار قرار می گیرد . در این زمان به خردسالان و کهنسالان و افراد دارای بیماریهای قلبی توصیه می شود که از منزل خارج نشوند یا در فضای باز قرار نگیرند و در برخی از این روزها مدارس و ادارات بدلیل آسیب ندیدن افراد جامعه و کاهش آلودگی هوا تعطیل می شوند . حال اگر در هنگام حضور در منزل یا اداره از پنجره های مناسبی که ما را از نفوذ این غبار و ذرات آلاینده و هوای نامطلوب در امان دارند برخوردار نباشیم در سرتاسر ایام سال در معرض این هوای آلوده قرار گرفته و در دراز مدت به ما و افرد خانواده مان آسیبهای جبران ناپذیری وارد خواهد آمد .

پنجره upvc شما را پولدار و شاداب کرده و بر روابط کاری و خانوادگی شما تاثر مثبب می گذارد .

بیشترین آسیبی که آلاینده های هوا بر انسان می گذارند بر سیستم ریه و قلب انسان است . آسیبی که به ارگان های بدن میرسد به نوع و میزان آلاینده ها ارتباط دارد .

صداهای بلند محیط مثل صدای ترافیک یا کارخانجات بر کاهش شنوایی تاثیر می گذارد .بعضی از آلاینده ها می توانند سبب بروز سرطانهای حنجره ، بینی و عفونت سینوسها شوند . هنگامی که در اثر آلودگی صوتی خواب و استراحت راحت و کافی ندارید نمی توانید در روز بعد به کار و فعالیت اقتصادی موفقی بپردازید و تنفس هوای ناسالم و نداشتن خواب و استراحت کافی دو دلیل موثر در کسالت و عدم کارایی در طول روز است . چنین افرادی نمی توانند فعالیت خود را به بهترین نحو انجام داده و بهترین رفتار و تصمیمات را در زندگی و کار خود داشته باشند . عدم موفقیت در کار و کسالت و بی حوصلگی و عصبانیت در مرد خانواده و نیزخستگی زن خانواده از نظافت و گردگیری مداوم و همچنین کاهش ضریب هوشی بچه ها و پایین آمدن نمرات درسی آنها، وضعیت خانواده را به بحران کشیده و آن را در آستانه متلاشی شدن قرار می دهد . در چنین شرایطی قبضهای سنگین و بدون رایانۀ برق و گاز که در اثر اتلاف انرژی ارقام نجومی پیدا کرده اند ضربه آخر را بر پیکر خانواده وارد آورده و پیدا کردن مقصر برای زیادشدن قبض در خانواده و عدم وجود پول کافی برای پرداخت آن و در نتیجه قطع آب و برق که در اثر استفاده بیش از حد کولر در فصول گرم و  همچنین قطع گاز در فصول سرد که در اثر اتلاف انرژی بوجود آمده ضربۀ نهایی را برپیکر آن خانواده وارد می آورد .

آمارها نشان می دهد پس از تعویض پنجره های قدیمی به یو پی وی سیِ دو جداره در یک خانه ، روابط افراد خانواده محکم تر شده و شادابی و موفقیت در آن خانواده به طور چشمگیری افزایش می یابد . این آمار ها نشان می دهند پس از روی آوردن مردم به تعویض پنجره های قدیمی به پنجره دوجداره درصد طلاق به طور مشخصی کاهش یافته است .

برای جلوگیری از ورود ذرات مضر و آلودگی صوتی به داخل محیطی بسته ، بهترین راه  استفاده از درب و پنجره upvc  دو یا سه جداره می باشد چرا که این پنجره ها :

•    آلودگی صوتی را به میزان 45 الی 75 دسی بل کاهش می دهند .

•    آلودگی هوا را به میزان 80 درصد کاهش می دهند .

پس اگر به فکر سلامت خود و فرزندانتان و هچنین خواستار موفیت و تحکیم روابط خانوادگی هستید همین امروز اقدام به تعویض پنجره های خود کنید فردا دیر است .

 

 

One thought on “تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code